شما اینجا هستید   |

تیشه به ریشه طب و اسلام نزنید!
کوتاه‌نوشت - شماره یک (1) - موضوع: آسیب‌های فعالان طب اسلامی

تیشه به ریشه طب و اسلام نزنید!

بسم الله الرحمن الرحیم

چند صباحیست…

چند صباحیست، برخی هم لباسان ما، با عنواینی مثل: پدر طب اسلامی، طب الرسول (ص) و …، بدون نگاه فقیهانه به احادیث و با برداشت های ناصواب، سطحی و با مسلکی اخباری، از روایات طبی، دست به درمان، ویزیت و فروش دارو زده اند.

فقط بیمار پشت سر بیمار!

حضرات گاها بیش از ۵۰۰ مریض را در روز ویزیت میکنند. جالب آنکه ویزیت این افراد حتی چند ثانیه هم طول نمیکشد. تشخیص، گرفتن شرح حال از بیمار، مداقه در احوال بیمار؛ هیچ کدام انجام نمیشود و فقط، بیمار پشت سر بیمار!
گوش فلک الافلاک را ادعایشان پر کرده است. که وا اسلاما! وا دینا! ما تمام بیماری ها را درمان میکنیم. درمان سرطان و ام اس، برای ما از سرماخوردگی هم راحت تر است! ما آمده ایم ریشه ی بیماری را در ایران بخشکانیم.

خدا نمیخواهد درمان شوید!

اما مع الاسف بنابر گزارشات،‌ مشاهدات عینی و مستندات موجود؛ این جریان اخباری مسلک در بعضی موارد حتی یک مورد بیمار بهبود یافته هم نداشته است، مثل بخور منسوب به حضرت مریم (س)! عجب آنکه، بعد از مراجعت بیماران بهبود نیافته، و عرض شکایت از بی نتیجه بودن درمان خود، این بیماران پاسخ هایی چنین میشنوند:
« ما درمان ها و داروهای، امام صادق (ع) و اما باقر (ع) را گفته ایم و بروید از این بزرگواران علت عدم درمان خود را بپرسید! و یا حتما علت درمان نشدن شما ابتلا و آزمایش الهی است و خدا نمیخواهد درمان شوید! و… ..»

اینان تیشه به ریشه این طب الهی میزنند!

به خدا قسم،‌ اینان تیشه به ریشه این طب الهی میزنند! سطحی نگری، نگاه عوامانه به احادیث، برداشت های ناصواب و بدون مداقه در احادیث، نتیجه ای جز بدبین کردن مردم به اهل بیت (علیهم السلام) و اسلام ندارد.
انشا الله در آینده ای نزدیک همایشی با عنوان « نقد اخباریگری در طب اسلامی » از طرف موسسه طبنا، برگزار خواهد شد و به نقد و بررسی علمی، حدیثی و روشی این جریان اخباری مسلک در طب پرداخته خواهد شد.

و آخر دعوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِین
علی امیری – ۱ محرم الحرام ۱۴۳۸

دسته بندی : کوتاه‌ نوشت‌ها
به اشتراک بگذارید : | | |